Panduit R050X075V1T
R050X075V1T picture photo
Mfg. Part Number
R050X075V1T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERM TRANS VINYL 0.50 W
Datasheet Download
R050X075V1T.pdf
Availability of R050X075V1T
QUANTITY
R050X075V1T Order Process
Ship out your order
Specifications of R050X075V1T
Internal Part NumberEIS-R050X075V1T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTurn-Tell™
Packaging5000 per Roll
Label TypeRotatable, Self-Laminating
Label Size0.50" x 0.75" (12.7mm x 19.1mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R050X075V1T
Related LinksR050X, R050X075V1T Datasheet, Panduit Distributor
R050X075V1T Details Description
Related parts for R050X075V1T
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" STACKER datasheet.pdf
POT 47K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
RES 796 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.0OHM JUMPER 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.54M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 840MA 505 MOHM datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 1DIGIT RED CC SMD datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM DFF RND .125" datasheet.pdf