Sensata Technologies/Airpax R11-2-10.0A-28265-1
R11-2-10.0A-28265-1 picture photo
Mfg. Part Number
R11-2-10.0A-28265-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
R11-2-10.0A-28265-1.pdf
Availability of R11-2-10.0A-28265-1
QUANTITY
R11-2-10.0A-28265-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R11-2-10.0A-28265-1
Internal Part NumberEIS-R11-2-10.0A-28265-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesSNAPAK®
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R11-2-10.0A-28265-1
Related LinksR11-2-10., R11-2-10.0A-28265-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
R11-2-10.0A-28265-1 Details Description
Related parts for R11-2-10.0A-28265-1
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
POT 220K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf