Sensata Technologies/Airpax R11-4-20.0A-37088-3
R11-4-20.0A-37088-3 picture photo
Mfg. Part Number
R11-4-20.0A-37088-3
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
R11-4-20.0A-37088-3.pdf
Availability of R11-4-20.0A-37088-3
QUANTITY
R11-4-20.0A-37088-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of R11-4-20.0A-37088-3
Internal Part NumberEIS-R11-4-20.0A-37088-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R11-4-20.0A-37088-3
Related LinksR11-4-20., R11-4-20.0A-37088-3 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
R11-4-20.0A-37088-3 Details Description
Related parts for R11-4-20.0A-37088-3
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .078"D .075"L datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS 32LLP datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1X PCIE CABLE ASSY 4M datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 58MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R034MPS-5,0C1-2 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf