Sensata Technologies/Airpax R11-51-10.0A-W103CV-V
R11-51-10.0A-W103CV-V picture photo
Mfg. Part Number
R11-51-10.0A-W103CV-V
Brief Description
CIR BRKR 10A 125VAC 32VDC
Datasheet Download
R11-51-10.0A-W103CV-V.pdf
Availability of R11-51-10.0A-W103CV-V
QUANTITY
R11-51-10.0A-W103CV-V Order Process
Ship out your order
Specifications of R11-51-10.0A-W103CV-V
Internal Part NumberEIS-R11-51-10.0A-W103CV-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R11-51-10.0A-W103CV-V
Related LinksR11-51-10., R11-51-10.0A-W103CV-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
R11-51-10.0A-W103CV-V Details Description
Related parts for R11-51-10.0A-W103CV-V
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 5V 36" datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONN FORK NON-INSUL 100PC datasheet.pdf
SNSW 0.1A SLDR NONE datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
POT 7.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
MINIMC MOD TP-TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf