General Cable R183AL50.E3.62
R183AL50.E3.62 picture photo
Mfg. Part Number
R183AL50.E3.62
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 3COND 18AWG GRAY
Datasheet Download
R183AL50.E3.62.pdf
Availability of R183AL50.E3.62
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
R183AL50.E3.62 Order Process
Ship out your order
Specifications of R183AL50.E3.62
Internal Part NumberEIS-R183AL50.E3.62
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors3
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand7/26
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length-
Jacket ColorGray
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R183AL50.E3.62
Related LinksR183AL5, R183AL50.E3.62 Datasheet, General Cable Distributor
R183AL50.E3.62 Details Description
Related parts for R183AL50.E3.62
RES 1.8K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP datasheet.pdf
POWER STRIP SURGE PROTECT 15' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
750 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
RELAY 30A 3P 24V MODE datasheet.pdf