United Chemi-Con SMQ350VS681M35X35T2
SMQ350VS681M35X35T2 picture photo
Mfg. Part Number
SMQ350VS681M35X35T2
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP
Datasheet Download
SMQ350VS681M35X35T2.pdf
Availability of SMQ350VS681M35X35T2
QUANTITY
SMQ350VS681M35X35T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMQ350VS681M35X35T2
Internal Part NumberEIS-SMQ350VS681M35X35T2
PackagingTray
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)366 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.96A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMQ350VS681M35X35T2
Related LinksSMQ350VS6, SMQ350VS681M35X35T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMQ350VS681M35X35T2 Details Description
Related parts for SMQ350VS681M35X35T2
IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 600 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf