Renesas Electronics America R1EX25016ASA00I#S0
R1EX25016ASA00I#S0 picture photo
Mfg. Part Number
R1EX25016ASA00I#S0
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8SOP
Datasheet Download
R1EX25016ASA00I#S0.pdf
Availability of R1EX25016ASA00I#S0
QUANTITY
R1EX25016ASA00I#S0 Order Process
Ship out your order
Specifications of R1EX25016ASA00I#S0
Internal Part NumberEIS-R1EX25016ASA00I#S0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size16K (2K x 8)
Speed3MHz, 5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R1EX25016ASA00I#S0
Related LinksR1EX25016, R1EX25016ASA00I#S0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R1EX25016ASA00I#S0 Details Description
Related parts for R1EX25016ASA00I#S0
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 32TQFN datasheet.pdf
GLIDING STAGE 350MM X 250MM datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5A 6SON datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf