Recom Power R1Z-3.312/H
R1Z-3.312/H picture photo
Mfg. Part Number
R1Z-3.312/H
Brief Description
CONV DC/DC 1W 3.3V IN 12V OUT
Datasheet Download
R1Z-3.312/H.pdf
Availability of R1Z-3.312/H
QUANTITY
R1Z-3.312/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R1Z-3.312/H
Internal Part NumberEIS-R1Z-3.312/H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
SeriesECONOLINE R1Z
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)3.1V
Voltage - Input (Max)3.5V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)42mA
Power (Watts) - Manufacture Series1W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60%
Power (Watts) - Max1W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R1Z-3.312/H
Related LinksR1Z-3, R1Z-3.312/H Datasheet, Recom Power Distributor
R1Z-3.312/H Details Description
Related parts for R1Z-3.312/H
CONN LATCHBLOCK FRONT DB9-37 2PC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 57POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PAC-CQM1-HE20-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
VARISTOR 389V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 80A F7 TO220AB datasheet.pdf