Harwin Inc. R30-1011302
R30-1011302 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1011302
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 13MM
Datasheet Download
R30-1011302.pdf
Availability of R30-1011302
QUANTITY
R30-1011302 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1011302
Internal Part NumberEIS-R30-1011302
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpacers, Terminals, and PCB Sockets
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-101
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.512" (13.00mm)
Length - Overall0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1011302
Related LinksR30-1, R30-1011302 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1011302 Details Description
Related parts for R30-1011302
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
5E7909 17W 24VDC 122 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 7A datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2WAY 1GHZ-2GHZ datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
M3R106S67P26P-0000 200 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf