Harwin Inc. R30-1011402
R30-1011402 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1011402
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 14MM
Datasheet Download
R30-1011402.pdf
Availability of R30-1011402
QUANTITY
R30-1011402 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1011402
Internal Part NumberEIS-R30-1011402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpacers, Terminals, and PCB Sockets
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-101
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1011402
Related LinksR30-1, R30-1011402 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1011402 Details Description
Related parts for R30-1011402
IC 10-BIT FET BUS SW 24-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 2A SEALED 125V datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN HEADR INVRT 96POS SOLD LOOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 87A 8SON datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12.6VA CHAS MNT datasheet.pdf
MOD LIGHT 4LEDS CIR 3000K NO OPT datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 18CKT datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf