Harwin Inc. R30-3002402
R30-3002402 picture photo
Mfg. Part Number
R30-3002402
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 24MM
Datasheet Download
R30-3002402.pdf
Availability of R30-3002402
QUANTITY
R30-3002402 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-3002402
Internal Part NumberEIS-R30-3002402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpacers, Terminals, and PCB Sockets
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-300
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.197" (5.00mm) Hex
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall1.181" (30.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-3002402
Related LinksR30-3, R30-3002402 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-3002402 Details Description
Related parts for R30-3002402
IC ENCORE MCU FLASH 64K 44PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 WW datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 10POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C/SRL 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC INVERTER GATE DUAL LP 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf