Harwin Inc. R30-9402000
R30-9402000 picture photo
Mfg. Part Number
R30-9402000
Brief Description
HEX SPACER M3 PLASTIC 20MM
Datasheet Download
R30-9402000.pdf
Availability of R30-9402000
QUANTITY
R30-9402000 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-9402000
Internal Part NumberEIS-R30-9402000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside0.116" (2.95mm)
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-9402000
Related LinksR30-9, R30-9402000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-9402000 Details Description
Related parts for R30-9402000
BUSHING 0.945" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC COMP SGL LP 1.182V REF 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 500MA 290 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10SON datasheet.pdf
CAP CER 370PF 15KV N4700 DISK datasheet.pdf
RES 569 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 37C S 24" WHT JACKS datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf