Hammond Manufacturing R580-100-000
R580-100-000 picture photo
Mfg. Part Number
R580-100-000
Manufacturer
Product Category
Box Accessories
Brief Description
FLAT TOP PANEL 1PC EXTRUSION
Datasheet Download
R580-100-000.pdf
Availability of R580-100-000
QUANTITY
R580-100-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of R580-100-000
Internal Part NumberEIS-R580-100-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Accessories
SeriesR250
Accessory TypeCover Plate, Gasket
For Use With/Related ProductsR250-100 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R580-100-000
Related LinksR580-1, R580-100-000 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
R580-100-000 Details Description
Related parts for R580-100-000
RES SMD 43 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf