Renesas Electronics America R5F100GLANA#W0
R5F100GLANA#W0 picture photo
Mfg. Part Number
R5F100GLANA#W0
Brief Description
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48QFN
Datasheet Download
R5F100GLANA#W0.pdf
Availability of R5F100GLANA#W0
QUANTITY
R5F100GLANA#W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of R5F100GLANA#W0
Internal Part NumberEIS-R5F100GLANA#W0
Standard Package2,500
SeriesRL78/G13
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorRL78
Core Size16-Bit
Speed32MHz
ConnectivityCSI, I²C, LIN, UART/USART
PeripheralsDMA, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O34
Program Memory Size512KB (512K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.6 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 10x8/10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package48-HWQFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R5F100GLANA#W0
Related LinksR5F100G, R5F100GLANA#W0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R5F100GLANA#W0 Details Description
Related parts for R5F100GLANA#W0
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC AMP POST 5V/3.3V HS 16-MLF datasheet.pdf
IC FIFO 32768X18 LP 15NS 64QFP datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
RELAY RF 1 FORM C 24V datasheet.pdf
TV 10C 8#22D 2#8(COAX) SKT REC datasheet.pdf
270UF 250V 30X25MM 105C 5000H datasheet.pdf