Renesas Electronics America R5F10EBCANA#U0
R5F10EBCANA#U0 picture photo
Mfg. Part Number
R5F10EBCANA#U0
Brief Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32HWQFN
Datasheet Download
R5F10EBCANA#U0.pdf
Availability of R5F10EBCANA#U0
QUANTITY
R5F10EBCANA#U0 Order Process
Ship out your order
Specifications of R5F10EBCANA#U0
Internal Part NumberEIS-R5F10EBCANA#U0
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesRL78/G1A
Core Size16-Bit
Speed32MHz
ConnectivityCSI, I²C, LIN, UART/USART
PeripheralsDMA, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O20
Program Memory Size32KB (32K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.6 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 18x12b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-HWQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R5F10EBCANA#U0
Related LinksR5F10EB, R5F10EBCANA#U0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
R5F10EBCANA#U0 Details Description
Related parts for R5F10EBCANA#U0
CONN SOCKET 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG RED 3000' datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V JB 0603 datasheet.pdf
MICRO 25C S /33 WHT 72" NI datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT-MBB 0.25A 125V datasheet.pdf