Omron R87F-FL120S
R87F-FL120S picture photo
Mfg. Part Number
R87F-FL120S
Manufacturer
Product Category
Fans - Finger Guards, Filters & Sleeves
Brief Description
FILTER SCREEN FOR 120MM FANS
Datasheet Download
R87F-FL120S.pdf
Availability of R87F-FL120S
QUANTITY
R87F-FL120S Order Process
Ship out your order
Specifications of R87F-FL120S
Internal Part NumberEIS-R87F-FL120S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyFans - Finger Guards, Filters & Sleeves
SeriesR87F
Fan Accessory TypeFilter/Screen
Fits Fan Size120mm Sq
For Use With/Related ProductsR87F/R87T Series
FeaturesFilters
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R87F-FL120S
Related LinksR87F-, R87F-FL120S Datasheet, Omron Distributor
R87F-FL120S Details Description
Related parts for R87F-FL120S
CAP CER 220PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 240V datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1.5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1M OHM 2512 datasheet.pdf