Omron Automation & Safety R88M-GP10030T-B
R88M-GP10030T-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-GP10030T-B
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK 100W 200V
Datasheet Download
R88M-GP10030T-B.pdf
Availability of R88M-GP10030T-B
QUANTITY
R88M-GP10030T-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-GP10030T-B
Internal Part NumberEIS-R88M-GP10030T-B
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)45.3 / 320
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-GP10030T-B
Related LinksR88M-GP, R88M-GP10030T-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-GP10030T-B Details Description
Related parts for R88M-GP10030T-B
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SIDACTOR SYM 4CHP 58V 500A MS013 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.7KV 100A WAFER datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CIR 48C 48#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
LED XLAMP 6500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf