Omron Automation & Safety R88M-K10030S-B
R88M-K10030S-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-K10030S-B
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK 100W 120V
Datasheet Download
R88M-K10030S-B.pdf
Availability of R88M-K10030S-B
QUANTITY
R88M-K10030S-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-K10030S-B
Internal Part NumberEIS-R88M-K10030S-B
TypeServo AC
Voltage - Rated120VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body1.57" (40.00mm)
Diameter - Shaft0.339" (8.60mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing1.81" (46.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake
Termination StyleConnector
Torque - Running (oz-in / mNm)45.3 / 320
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-K10030S-B
Related LinksR88M-K1, R88M-K10030S-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-K10030S-B Details Description
Related parts for R88M-K10030S-B
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 5W 2818 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT CLEAR datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
HOSE STOP datasheet.pdf
L37-3 SHEET 640X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 53POS SNGL PCB datasheet.pdf