Omron Automation & Safety R88M-W10030T-BS1
R88M-W10030T-BS1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W10030T-BS1
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 100W
Datasheet Download
R88M-W10030T-BS1.pdf
Availability of R88M-W10030T-BS1
QUANTITY
R88M-W10030T-BS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W10030T-BS1
Internal Part NumberEIS-R88M-W10030T-BS1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
SeriesOMNUC W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body1.57" (40.00mm)
Diameter - Shaft0.339" (8.60mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing1.81" (46.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Key
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)45 / 318
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction RatioNone
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W10030T-BS1
Related LinksR88M-W10, R88M-W10030T-BS1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W10030T-BS1 Details Description
Related parts for R88M-W10030T-BS1
BATTERY PACK 4.8V 1400 MAH NICAD datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ2 1.97" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf