Omron Automation & Safety R88M-W1K210H-BS2
R88M-W1K210H-BS2 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W1K210H-BS2
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 1.2KW
Datasheet Download
R88M-W1K210H-BS2.pdf
Availability of R88M-W1K210H-BS2
QUANTITY
R88M-W1K210H-BS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W1K210H-BS2
Internal Part NumberEIS-R88M-W1K210H-BS2
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM1000 RPM
Diameter - Body7.09" (180.00mm)
Diameter - Shaft1.38" (35.00mm)
Length - Shaft and Bearing3.11" (79.00mm)
Mounting Hole Spacing7.87" (200.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder, Key
Termination StyleConnector
Torque - Running (oz-in / mNm)1628.5 / 11500
Voltage Range-
Power (Watts)1.2kW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W1K210H-BS2
Related LinksR88M-W1K, R88M-W1K210H-BS2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W1K210H-BS2 Details Description
Related parts for R88M-W1K210H-BS2
IC SYNTHESIZER GP LVPECL 32-LQFP datasheet.pdf
INDICATOR 110V 19MM PROM GREEN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
ADAPTER PLATE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CURRENT LIMITER INRSH datasheet.pdf
COUPLER 10 DB 6-18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf