Laird Technologies IAS S24517PT36RSM
S24517PT36RSM picture photo
Mfg. Part Number
S24517PT36RSM
Brief Description
ANT MIMO SECTOR 36" RP SMA
Datasheet Download
S24517PT36RSM.pdf
Availability of S24517PT36RSM
QUANTITY
S24517PT36RSM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24517PT36RSM
Internal Part NumberEIS-S24517PT36RSM
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.5GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.875GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain8dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.300" (33.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24517PT36RSM
Related LinksS24517, S24517PT36RSM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24517PT36RSM Details Description
Related parts for S24517PT36RSM
MOSFET P-CH 50V 60A TO-247 datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 3V 10% 0805 datasheet.pdf
TERM RCPT TIN 22AWG SLD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY W/ROLL STD datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DRV201 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 20W datasheet.pdf