Omron Automation & Safety R88M-W3K010T-BS2
R88M-W3K010T-BS2 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W3K010T-BS2
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 3KW
Datasheet Download
R88M-W3K010T-BS2.pdf
Availability of R88M-W3K010T-BS2
QUANTITY
R88M-W3K010T-BS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W3K010T-BS2
Internal Part NumberEIS-R88M-W3K010T-BS2
FamilyMotors - AC, DC
SeriesOMNUC W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM1000 RPM
Diameter - Body7.09" (180.00mm)
Diameter - Shaft1.38" (35.00mm)
Length - Shaft and Bearing3.11" (79.00mm)
Mounting Hole Spacing7.87" (200.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Key
Termination StyleConnector
Torque - Running (oz-in / mNm)4021.8 / 28400
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction RatioNone
Voltage Range-
Power (Watts)3kW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W3K010T-BS2
Related LinksR88M-W3K, R88M-W3K010T-BS2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W3K010T-BS2 Details Description
Related parts for R88M-W3K010T-BS2
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 2M datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 36.3PSI MAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf