Omron Automation & Safety R88M-W75030H-BS1
R88M-W75030H-BS1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W75030H-BS1
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 750W
Datasheet Download
R88M-W75030H-BS1.pdf
Availability of R88M-W75030H-BS1
QUANTITY
R88M-W75030H-BS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W75030H-BS1
Internal Part NumberEIS-R88M-W75030H-BS1
FamilyMotors - AC, DC
SeriesOMNUC W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder, Key
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)338.5 / 2390
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction RatioNone
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W75030H-BS1
Related LinksR88M-W75, R88M-W75030H-BS1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W75030H-BS1 Details Description
Related parts for R88M-W75030H-BS1
MOSFET N-CH 800V 17A TO220FP datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 400V 560A B-PUK datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 380V 150A MS013 datasheet.pdf
KIT ENCODER 2CH 1000CPR 8MM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 120A 3TOWER datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMCJ datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
TWEEZER INSERTION 20 GA datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf