Omron Automation & Safety R88M-WP10030H-B
R88M-WP10030H-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP10030H-B
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC 100W 200V
Datasheet Download
R88M-WP10030H-B.pdf
Availability of R88M-WP10030H-B
QUANTITY
R88M-WP10030H-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP10030H-B
Internal Part NumberEIS-R88M-WP10030H-B
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.339" (8.60mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)45 / 318
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP10030H-B
Related LinksR88M-WP, R88M-WP10030H-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP10030H-B Details Description
Related parts for R88M-WP10030H-B
CIR BRKR MAG-HYDR 240VAC 50VDC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM86 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR PMOLED STOD2540 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 220V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.34VA CHAS MNT datasheet.pdf
DIES NYLAKRIMP TERM 10-16 AWG datasheet.pdf
RES SMD 16.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 1.5A SYNC 6-USP datasheet.pdf