Omron Automation & Safety R88M-WP20030S-BS1
R88M-WP20030S-BS1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP20030S-BS1
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 200W
Datasheet Download
R88M-WP20030S-BS1.pdf
Availability of R88M-WP20030S-BS1
QUANTITY
R88M-WP20030S-BS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP20030S-BS1
Internal Part NumberEIS-R88M-WP20030S-BS1
TypeServo AC
Voltage - Rated100VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Key
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)90.2 / 637
Voltage Range-
Power (Watts)200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP20030S-BS1
Related LinksR88M-WP2, R88M-WP20030S-BS1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP20030S-BS1 Details Description
Related parts for R88M-WP20030S-BS1
IC BUS MASTER 1 WIRE 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 38W 1.5V 25A POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
MICRO 15C P 12" WHT JACKP datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO-215AA datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf