Omron Automation & Safety R88M-WP20030T-B
R88M-WP20030T-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP20030T-B
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK 200W 200V
Datasheet Download
R88M-WP20030T-B.pdf
Availability of R88M-WP20030T-B
QUANTITY
R88M-WP20030T-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP20030T-B
Internal Part NumberEIS-R88M-WP20030T-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
SeriesOMNUC W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)90.2 / 637
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction RatioNone
Voltage Range-
Power (Watts)200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP20030T-B
Related LinksR88M-WP, R88M-WP20030T-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP20030T-B Details Description
Related parts for R88M-WP20030T-B
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 6V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SC70 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 50MA 120V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM datasheet.pdf