Omron Automation & Safety R88M-WP40030T-W
R88M-WP40030T-W picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP40030T-W
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS WP 400W 200V
Datasheet Download
R88M-WP40030T-W.pdf
Availability of R88M-WP40030T-W
QUANTITY
R88M-WP40030T-W Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP40030T-W
Internal Part NumberEIS-R88M-WP40030T-W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Waterproof
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)179.8 / 1270
Voltage Range-
Power (Watts)400W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP40030T-W
Related LinksR88M-WP, R88M-WP40030T-W Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP40030T-W Details Description
Related parts for R88M-WP40030T-W
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
TERMINAL STRIP STD 4 POS datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
LOCK NUT 0.866" POLYAMIDE M16 datasheet.pdf
IC DECODE/DEMUX 3-8LINE 16-SSOP datasheet.pdf
RETRACTR W/RACHET LOCK 8-15LB 8' datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC GATE DVR SGL 9A TTL 8SOIC datasheet.pdf