Omron Automation & Safety R88M-WP75030H-BW
R88M-WP75030H-BW picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030H-BW
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC WP 750W
Datasheet Download
R88M-WP75030H-BW.pdf
Availability of R88M-WP75030H-BW
QUANTITY
R88M-WP75030H-BW Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030H-BW
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030H-BW
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder, Waterproof
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)338.5 / 2390
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030H-BW
Related LinksR88M-WP7, R88M-WP75030H-BW Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030H-BW Details Description
Related parts for R88M-WP75030H-BW
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
HARDWARE KIT FOR SMARTRACK datasheet.pdf
E3S-AT61 RECEIVER datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 512CPR 3/16" datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 44-TQFP datasheet.pdf
COVER FOR HOUSING datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf