Omron Automation & Safety R88M-WP75030T-W
R88M-WP75030T-W picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030T-W
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS WP 750W 200V
Datasheet Download
R88M-WP75030T-W.pdf
Availability of R88M-WP75030T-W
QUANTITY
R88M-WP75030T-W Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030T-W
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030T-W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Waterproof
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030T-W
Related LinksR88M-WP, R88M-WP75030T-W Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030T-W Details Description
Related parts for R88M-WP75030T-W
CONN SPRING CONT 54 POS .236 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
IC REG BUCK/LINEAR SYNC 20WQFN datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
ACS 600V CC POWR-SAFE 30A IND 4 datasheet.pdf
TV 2C 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
16-/32- Channel, Serially Controlled 4 з 1.8 V to 5.5 V, [2.5 V, Analog Multiplexers IC datasheet.pdf