Vishay/BCcomponents SFR25H0001430FR500
SFR25H0001430FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001430FR500
Brief Description
RES 143 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001430FR500.pdf
Availability of SFR25H0001430FR500
QUANTITY
SFR25H0001430FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001430FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001430FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001430FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001430FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001430FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001430FR500
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
FILTER EMI 1500 PF PI TYPE datasheet.pdf
RES 50 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
HOOK-UP 26AWG WHT/GRY 1000' datasheet.pdf
CABLE 41COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
D4SL-2LDG-D datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 185MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf