Powerex Inc. R9G21009CSOO
R9G21009CSOO picture photo
Mfg. Part Number
R9G21009CSOO
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE FAST REC R9G 900A 1000V
Datasheet Download
R9G21009CSOO.pdf
Availability of R9G21009CSOO
QUANTITY
R9G21009CSOO Order Process
Ship out your order
Specifications of R9G21009CSOO
Internal Part NumberEIS-R9G21009CSOO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R9G21009CSOO
Related LinksR9G210, R9G21009CSOO Datasheet, Powerex Inc. Distributor
R9G21009CSOO Details Description
Related parts for R9G21009CSOO
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 20MHZ 8MSOP datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.7A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
DIE MTR 160 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf