Vishay/Beyschlag RA012020BB80036BH1
RA012020BB80036BH1 picture photo
Mfg. Part Number
RA012020BB80036BH1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 80PF 2KV NONSTND
Datasheet Download
RA012020BB80036BH1.pdf
Availability of RA012020BB80036BH1
QUANTITY
RA012020BB80036BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RA012020BB80036BH1
Internal Part NumberEIS-RA012020BB80036BH1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance80pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Tabbed
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RA012020BB80036BH1
Related LinksRA012020B, RA012020BB80036BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
RA012020BB80036BH1 Details Description
Related parts for RA012020BB80036BH1
BOX ABS BLACK 5.12"L X 2.56"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 2.5V OUTPUT SMD datasheet.pdf
DIFFUSER GREEN FOR AT4074 SQ CAP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW SOD882 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 29.5VC SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 2POS PINS datasheet.pdf
GAUGE PIECE D2 20A 500V FOR E27 datasheet.pdf