Stackpole Electronics Inc. RACF164DFT39R2
RACF164DFT39R2 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DFT39R2
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39.2 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DFT39R2.pdf
Availability of RACF164DFT39R2
QUANTITY
RACF164DFT39R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DFT39R2
Internal Part NumberEIS-RACF164DFT39R2
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DFT39R2
Related LinksRACF164, RACF164DFT39R2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DFT39R2 Details Description
Related parts for RACF164DFT39R2
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 1000V 8A GBJ datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 820 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf