Stackpole Electronics Inc. RACF164DFT49R9
RACF164DFT49R9 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DFT49R9
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 49.9 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DFT49R9.pdf
Availability of RACF164DFT49R9
QUANTITY
RACF164DFT49R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DFT49R9
Internal Part NumberEIS-RACF164DFT49R9
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DFT49R9
Related LinksRACF164, RACF164DFT49R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DFT49R9 Details Description
Related parts for RACF164DFT49R9
CAP CER 3300PF 25V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 7A 15MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 760VAC X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SKT datasheet.pdf