Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT1K50
RACF164DJT1K50 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT1K50
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT1K50.pdf
Availability of RACF164DJT1K50
QUANTITY
RACF164DJT1K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT1K50
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT1K50
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT1K50
Related LinksRACF164, RACF164DJT1K50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT1K50 Details Description
Related parts for RACF164DJT1K50
IC LATCH TRANSP OCT D 3ST 20SOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER 200 PSIG datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf