Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT30K0
RACF164DJT30K0 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT30K0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT30K0.pdf
Availability of RACF164DJT30K0
QUANTITY
RACF164DJT30K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT30K0
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT30K0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT30K0
Related LinksRACF164, RACF164DJT30K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT30K0 Details Description
Related parts for RACF164DJT30K0
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 10POS DL SR 30AU datasheet.pdf
FUSE 250A 1250V 2/110 AR CU datasheet.pdf
IC DAC OCTAL R-R 16BIT 20-QFN datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC COMPARATOR GP SGL SC70-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 23VC LLP1006 datasheet.pdf
SIZE 22, CLASS D, JUNCTION MODUL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf