Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT820R
RACF164DJT820R picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT820R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT820R.pdf
Availability of RACF164DJT820R
QUANTITY
RACF164DJT820R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT820R
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT820R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT820R
Related LinksRACF164, RACF164DJT820R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT820R Details Description
Related parts for RACF164DJT820R
IC D/A CONV 10BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 150UF 20% 2.5V 2312 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 6.3A 250/277V RADIAL datasheet.pdf