Hammond Manufacturing RAKS24BK1
RAKS24BK1 picture photo
Mfg. Part Number
RAKS24BK1
Manufacturer
Product Category
Rack Components
Brief Description
DRAWER KEYBRD 16X24X3.22" BLK
Datasheet Download
RAKS24BK1.pdf
Availability of RAKS24BK1
QUANTITY
RAKS24BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAKS24BK1
Internal Part NumberEIS-RAKS24BK1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelRAKS24.dxfRAKS24.stp
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Components
SeriesRAK
TypeShelf, Keyboard, Sliding
Size / Dimension16.000" L x 23.900" W x 3.220" H (406.40mm x 607.06mm x 81.79mm)
Features-
ColorBlack
MaterialMetal, Steel
For Use With/Related Products24" Panel Width Racks
VentilationNon-Vented
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAKS24BK1
Related LinksRAKS, RAKS24BK1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
RAKS24BK1 Details Description
Related parts for RAKS24BK1
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC UNIFI-1 802.11B/G 88-CSP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 180 DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf