Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT510R
RAVF104DFT510R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT510R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT510R.pdf
Availability of RAVF104DFT510R
QUANTITY
RAVF104DFT510R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT510R
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT510R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)510
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT510R
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT510R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT510R Details Description
Related parts for RAVF104DFT510R
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO263AB datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 22POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1A TO220-3 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
15000UF 40V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf