Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT510R
RAVF104DFT510R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT510R
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT510R.pdf
Availability of RAVF104DFT510R
QUANTITY
RAVF104DFT510R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT510R
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT510R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)510
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT510R
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT510R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT510R Details Description
Related parts for RAVF104DFT510R
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 16AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 8SMD datasheet.pdf
CONN FORK NON-INSL 12-10AWG 50PC datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
INSULATED ALLIGATOR CLIP EXLARGE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf