Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT7K60
RAVF104DFT7K60 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT7K60
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 7.6K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT7K60.pdf
Availability of RAVF104DFT7K60
QUANTITY
RAVF104DFT7K60 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT7K60
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT7K60
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)7.6k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT7K60
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT7K60 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT7K60 Details Description
Related parts for RAVF104DFT7K60
TVS DIODE 145VWM 245.7VC SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf