Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT200K
RAVF104DJT200K picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT200K
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT200K.pdf
Availability of RAVF104DJT200K
QUANTITY
RAVF104DJT200K Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT200K
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT200K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT200K
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT200K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT200K Details Description
Related parts for RAVF104DJT200K
FIXED IND 15UH 2.11A 89 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.7PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf