Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT390R
RAVF104DJT390R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT390R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT390R.pdf
Availability of RAVF104DJT390R
QUANTITY
RAVF104DJT390R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT390R
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT390R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT390R
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT390R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT390R Details Description
Related parts for RAVF104DJT390R
IC REG LDO 3V 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 6.4A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.9A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf