Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT470R
RAVF104DJT470R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT470R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT470R.pdf
Availability of RAVF104DJT470R
QUANTITY
RAVF104DJT470R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT470R
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT470R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT470R
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT470R Details Description
Related parts for RAVF104DJT470R
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 15.62MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DSUB 62 F CRIMP T HD G50 NM SS datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf