Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT470R
RAVF104DJT470R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT470R
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT470R.pdf
Availability of RAVF104DJT470R
QUANTITY
RAVF104DJT470R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT470R
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT470R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT470R
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT470R Details Description
Related parts for RAVF104DJT470R
SWITCH UNIT ILLUM 12V DPDT WHITE datasheet.pdf
CAP THIN FILM 18PF 25V 0603 datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN W/CHOKE MED 8A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FACEPLATE 20MM W/MNT HARDWARE datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf