Stackpole Electronics Inc. RAVF162DJT100K
RAVF162DJT100K picture photo
Mfg. Part Number
RAVF162DJT100K
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0606
Datasheet Download
RAVF162DJT100K.pdf
Availability of RAVF162DJT100K
QUANTITY
RAVF162DJT100K Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF162DJT100K
Internal Part NumberEIS-RAVF162DJT100K
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF162DJT100K
Related LinksRAVF162, RAVF162DJT100K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF162DJT100K Details Description
Related parts for RAVF162DJT100K
RES ARRAY 2 RES 39K OHM 0302 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 4.45MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf