Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT20K0
RAVF164DFT20K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT20K0
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT20K0.pdf
Availability of RAVF164DFT20K0
QUANTITY
RAVF164DFT20K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT20K0
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT20K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT20K0
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT20K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT20K0 Details Description
Related parts for RAVF164DFT20K0
CONN HEADER .120 9POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 18POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf