Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT3R00
RAVF164DJT3R00 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT3R00
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT3R00.pdf
Availability of RAVF164DJT3R00
QUANTITY
RAVF164DJT3R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT3R00
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT3R00
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT3R00
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT3R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT3R00 Details Description
Related parts for RAVF164DJT3R00
FIXED IND 47UH 1.8A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG 5POS 0.156" datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf