Seiko Instruments S-1000C31-I4T1G
S-1000C31-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C31-I4T1G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 31V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000C31-I4T1G.pdf
Availability of S-1000C31-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000C31-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C31-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C31-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C31-I4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C31-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C31-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000C31-I4T1G
IC MONITOR TXRX OPTICAL 25-BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 9SIP datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 225-BGA datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR 24-VQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMA datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 75W datasheet.pdf