Stackpole Electronics Inc. RAVF324DJT100R
RAVF324DJT100R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF324DJT100R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 2012
Datasheet Download
RAVF324DJT100R.pdf
Availability of RAVF324DJT100R
QUANTITY
RAVF324DJT100R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF324DJT100R
Internal Part NumberEIS-RAVF324DJT100R
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF324DJT100R
Related LinksRAVF324, RAVF324DJT100R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF324DJT100R Details Description
Related parts for RAVF324DJT100R
JUMPER-H1506TR/A3049N/H1504TR 4" datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 5V 5% 8-DIP datasheet.pdf
FILTER MED PERFORM IEC INLET 10A datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 19A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
12" 2MM LATCH 34-PIN datasheet.pdf